تبلیغات
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

اعظم
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات

گوگل وبمستر تولز ابزاری رایگان ولی قدرتمند جهت مدیریت سئو سایت و بررسی آماری روند پیشرفت یا پسرفت سایت را در اختیار وبمستران قرار میدهد. با توجه به اینکه Google Webmaster Tools مستقیما از طرف خود گوگل راه اندازی و پشتیبانی شده است از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و همین امر اهمیت آموزش وبمستر گوگل را دوچندان میکند.

به شما توصیه میکنیم که حتما سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید و تغییرات آن را بصورت مداوم تحت نظر داشته باشید، در شرایط بحرانی مانند افت ناگهانی بازدید سایت و یا حذف سایت شما از نتایج گوگل بهترین مرجع برای یافتن مشکل همین وبمستر تولز می باشد.

در این بخش با آموزش گوگل وبمستر تولز و ابزارهای گوناگون آن تلاش میکنیم که همراه شما در مدیریت صحیح سایت باشیم.

ثبت سایت در وب مستر تولز

1. ابتدا وارد سایت گوگل وب مستر به آدرس زیرشوید (برای ورود نیاز به اکانت gmail و رمزعبور آن دارید)

 http://www.google.com/webmasters

ثبت سایت در سایت گوگل

2. پس از ورود به این سرویس بر روی دکمه …Add a site کلیک کنید در نوار کشوی که باز می شود آدرس وب سایت خورد را به صورت http://www.yoursite.com وارد کنید (توجه کنید به جای yoursite.com آدرس سایت خود را وارد نمائید) و سپس دکمه Continue را جهت ثبت وب سایت کلیک کنید.

ثبت سایت در سایت گوگل-1

3. حال آدرس سایت نمایش داده خواهد شد که نیاز به تایید دارد. برای تایید سایت بر روی گزینه Verify this site کلیک کنید تا وارد صفحه Verify ownership شوید در قسمت Verification method سه روش را در اختیار شما قرار میدهد تا به صورت دلخواه انتخاب کنید:

روش Add a DNS record to your domain’s configuration:
با انتخاب این گزینه شما باید اختیارات ثبت رکورد DNS را داشته باشید، که اصولا این اختیار برای اکثر کاربران وجود ندارد، مگر اینکه دارای DNS Server اختصاصی باشید.

ثبت سایت در سایت گوگل-3


ثبت سایت در سایت گوگل-4

ثبت سایت در سایت گوگل-5

روش Link to your Google Analytics account:
اگر قبلا از اکانت Google Analytics استفاده کرده اید و کد پیگیری مربوط به آن را در اختیار دارید می توانید از این گزینه استفاده کنید. ولی اگر اولین بار است که سایت خود را ثبت می نمایید، این گزینه مناسب شما نیست.

روش Upload an HTML file to your server: (روش آسان)
اکثر کاربرانی که مدیریت سایت خود را بر روی هاست بر عهده دارند می توانند از این گزینه استفاده نمایند. برای اینکار شما باید یک فایل html را که در با انتخاب این گزینه قابل دانلود می باشد، در ریشه هاست خود آپلود نمایید. پس از آپلود با وارد کردن نام فایل در مرورگر در صورتی که توانستید فایل را مشاهده نمایید، می توانید گوگل را متقاعد کنید که شما صاحب تام الختیار دامین هستید. مثلا این فایل به این صورت باید قابل دسترس باشد:http://yourdomainname.com/google435jkj345jk.html

ثبت سایت در سایت گوگل-6
روش Add a meta tag to your site’s home page:
اگر شما می توانید صفحات HTML سایت خود را ویرایش نمایید می توانید یک متا تگ که با انتخاب این گزینه در اختیار شما قرار می گیرد، به صفحه اصلی سایت خود اضافه نمایید و تایید نمایید که شما صاحب دامین هستید.
ثبت سایت در سایت گوگل-7
ثبت سایت در سایت گوگل-8
همچنین شما می توانید این کار را در زمان دیگری نیز انجام دهید. ولی تا زمانی که عمل ثبت را کامل نکنید گوگل سراغ سایت شما نخواهد رفت. بعد انجام یکی از این روشهای فوق بر روی Verify کلیک کنید تا در صورت انجام درست مراحل وب سایت تائید گردد.
ثبت سایت در سایت گوگل-8
4. بر روی نام وب سایت مورد نظر که از قبل ثبت گریده کلیک کنید تا وارد بخش مدیریت آن شود.
منبع: seo724.ir

برچسب ها: ثبت سایت، ثبت سایت در گوگل، ثبت سایت در گوگل وب مستر، ثبت سایت در گوگل وب مستر تولز، google web master tools،

تاریخ : سه شنبه 30 دی 1393 | 08:26 ب.ظ | نویسنده : اعظم یزدی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تا نیوز