تبلیغات
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

اعظم
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات

خطای ۴۰۴ چیست؟

خطای 404 چیست؟


خطای ۴۰۴ یکی از خطاهای بسیار رایج و در اصل یک خطای سمت کاربر (Client Side) است. منابع زیادی مانند صفحات (Pages)، فایل‌ها و … می‌تواند در یک وب سرور وجود داشته باشد. وقتی کاربر (مثلاً یک مرورگر) درخواست دریافت یکی از این منابع، مثلاً درخواست مشاهده یک صفحه را می‌دهد، وب سرور صفحه مورد نظر را به کاربر برمی‌گرداند. حال زمانی که این صفحه در طرف سرور وجود نداشته باشد، این خطا به وی برگردانده می‌شود. برای مثال: زمانی که می‌خواهید صفحه‌ای از یک وبسایت را مشاهده کنید، آدرس (URL) این صفحه را به مرورگر می‌دهید و مرورگر درخواست شما را برای وب سرور ارسال می‌کند. به فرض صفحه مورد نظر، در سرور وبسایت وجود نداشته باشد. در این صورت وب سرور خطای ۴۰۴ را به مرورگر برمیگرداند تا کاربر را از عدم وجود منبع (در این مثال صفحه) مورد نظر مطلع سازد.

دلایل روبرو شدن با خطای ۴۰۴

کاربر به دلایل مختلفی می‌تواند با خطای ۴۰۴ یا همان خطای “صفحه مورد نظر پیدا نشد” برخورد کند. در این قسمت به چندین مورد از این دلایل اشاره می‌کنیم: ممکن است کاربر آدرس (URL) را به اشتباه وارد کند. در این صورت درحالی که کاربر منتظر مشاهده یا دریافت صفحه یا سایر منابع است، درواقع منبع دیگری را از وب سرور درخواست کرده است. برای مثال: این صفحه  در سرور این سایت وجود دارد اما درصورتی که URL دیگری مانند این صفحه را درخواست کنید، با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شوید. ممکن است کاربر آدرس (URL) را به درستی وارد کرده باشد. اما به دلایلی، منبع مورد نظر از سرور وبسایت حذف شده باشد. ممکن است مسیر منبع مورد نظر، یا اسم آن در سرور تغییر داده شده باشد. در این صورت به احتمال زیاد بدون ارجاع به URL جدید، با داشتن URL قدیمی، نمی‌توانید منبع مورد نظر را درخواست کنید.

خطای 404


نحوه برطرف کردن خطای ۴۰۴

1.با زدن کلید F5 صفحه ی مورد نظر را رفرش کنید

2.ممکن است شما آدرس صفحه را به اشتباه وارد کرده باشید آنرا اصلاح کرده و دوباره تلاش کنید.

3.قسمتی از لینک را پاک کنید برای مثال: اگر این صفحه www.web.com/a/b/c.htm ارور 404 می دهد انرا به www.web.com/a/b/ تبدیل کنید یعنی چند حرف از اخر لینک را حذف کنید اگر دوباره این ارور را دریافت کردید آدرس را به www.web.com/a/ تبدیل کنید در اکثر مواقع این روش به درستی کار می کند.

4.صفحه ی مورد نظر را در Google یا Bing جست و جو نمایید.

5.Cash مرورگر خود را پاک نمایید و دوباره امتحان کنید.(برای آموزش پاک کردن حافظه نهان (Cache) مرورگرها کلیک کنید)

6.امیدوارم مراحل فوق مشکلتان را حل کرده باشد در صورت حل نشدن این مشکل می توانید در قسمت نظرات با ما در ارتیاط باشید.

چگونه خطاهای ۴۰۴ سایتمان را کاهش دهیم؟

اگر در اثر یک اشتباه کوچک یه صفحه از سایت ما حذف شد این خطا برای گوگل نمایش داده نشه؟ جواب سوال شما رو با معرفی یک افزونه وردپرسی به نام افزونه ۴۰۴redirection خواهیم داد.

این افزونه با انتقال دادن یا همان ریدایرکت کردن صفحات ۴۰۴ سایت شما به صفحه اصلی تعداد این خطاها را صفر می کنه یعنی دیگه سایت شما صد هزار تا خطای یافت نشد یا صفحه پاک شده داشته باشه گوگل هیچ رتبه ای از شما کم نمیکنه.

منبع : برگرفته از http://errorso.com و http://expres.ir
برچسب ها: درباره پیغام خطای 404، خطای 404، error 404،

تاریخ : دوشنبه 22 دی 1393 | 09:29 ق.ظ | نویسنده : اعظم یزدی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تا نیوز