تبلیغات
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات

آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی

اعظم
آموزش بازاریابی مجازی اینترنتی آموزش مهارتهای بازاریابی-seo-آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی-email marketing-ایمیل مارکتینگ-تبلیغات
تگ Anchor (لنگر) و یا<a> یکی از مهم ترین تگ های HTML از نظر SEO است که برای لینک کردن آدرس های اینترنتی در صفحه وب مورد استفاده قرار میگیرند. لینک ها توسط این تگ ساخته میشوند. این لینک ها میتوانند هم ورودی –داخل وب سایت و هم خروجی – خارج از وب سایت باشند .

تگ Anchor و اهمیت آن در سئو

متن استفاده شده در تگ<a> رتبه صفحه وب سایت را تعیین و موضوع اصلی یک سند وب را از نظر ربات موتورهای جستجو تعریف میکند.توجه کنید که وب سایت شما با گرفتن لینک از بسیاری از وب سایت های دیگر به سادگی رتبه خوبی در موتورهای جستجو بدست نمی آورد. کیفیت متن لنگر یک عامل مهم در رتبه بندی صفحات شما برای کلمات کلیدی خاص می باشد .

همه افرادی که با این تگ کار کردند میدانند این تگ از ۵ قسمت تشکیل شده است :
 • شروع تگ <a>
 • اشاره به آدرس اینترنتی تگ <a>
 • Target برای مشخص کردن نحوه باز کردن سند

توجه: برای لینک های خروجی ، شما همیشه باید از “_blank” به عنوان هدف استفاده کنید ، تا مطمئن شوید که صفحه وب شما در مرورگر کاربر باز خواهد ماند و در نهایت می تواند به صفحه وب شما بازگردد .

 • متن لنگر که متنی قابل مشاهده برای کاربران است
 • پایان تگ <a>

قالب تگ Anchor

متن لنگر

هنگامی که ما یک محتوا ایجاد و آن را به یک آدرس اینترنتی لینک میکنیم ، از یک تگ لنگر با متن لنگر مناسب استفاده خواهیم کرد. به طور کلی به متن لنگر مربوط به لینک های خروجی اهمیت بیشتری میدهیم و برای لینک های ورودی، از متن لنگر عمومی نظیر ” کلیک کنید” استفاده میکنیم  . این اشتباه است! متن لنگر باید برای هر دو لینک خروجی و ورودی مرتبط، توصیفی و مبتنی بر زمینه مورد استفاده باشد . در اینجا به بررسی بیشتر جنبه های مختلف متن لنگر می پردازیم.

ارتباط لینک ها:

موتور های جستجو روز به روز آگاه تر میشوند و الگوریتم های آن در حال حاضر روش های مختلفی برای رتبه بندی سایت ها در نظر میگیرند . یکی از این پارامترها ارتباط لینک ها است . ارتباط لینک، به محتوای منبع و متن لنگرِ نشاندهنده لینک مورد نظر، توجه میکند و ارتباط و عوامل مشترک بین محتوای صفحه وب و متن لنگر (از جمله ارتباط موضوعی آنها) را در نظر میگیرد .موتور های جستجو لینک هایی با ارتباط لینکی ضعیف را به خوبی در نظر نمیگیرند .

گاهی اوقات موتورهای جستجو یک صفحه وب را بر اساس کلمات کلیدی که در آن صفحات وجود ندارد رتبه بندی میکنند . این امکان وجود دارد و ممکن است به دلیل استفاده از متن لنگر باشد .  هنگامی که یک صفحه وب با کلمات کلیدی موجود در متن لنگر به یک سند لینک میشود ، موتورهای جستجو آن را در نظر گرفته و با توجه به کلمات کلیدی، شروع به رتبه بندی صفحه لینک شده میکنند .

اهمیت اولین تگ Anchor 

هنگامی که یک صفحه وب دارای تگ های لنگری است که به یک سند یکسان اشاره میکنند و یا متن لنگر متفاوت دارند ،  تنها اولین تگ Anchor برای موتورهای جستجو مهم است ، تگ های لنگر دیگر پس از اولین تگ Anchor ،توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته میشوند. بنابراین باید به اولین تگ <a> اهمیت داده و یک متن لنگر عالی و منطقی و مرتبط برای آن بنویسیم.

تگ Anchor و اهمیت آن در سئو

متخصصان سئو به منظور به دست آوردن link juice ، با توزیع تگ Anchor متعدد بر روی یک صفحه وب با استفاده از هشتگ ( # ) و اشاره آن به لینک مرجع، آزمایشاتی انجام دادند. اگر چه ممکن است این کار امکان پذیر باشد اما همیشه بهتر است بر روی اولین متن لنگر تمرکز و تاکید کنیم.

انتخاب یک متن لنگر کوتاه و توصیفی

همیشه یک متن لنگر توصیفی مرتبط با محتوای صفحه وب انتخاب کنید . متن لنگر مناسب هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل قبول خواهد بود، اما به خاطر داشته باشید که متن لنگر نباید بیش از حد طولانی باشد. چراکه ممکن است اهمیت خود را در SEO از دست بدهد. از سوی دیگر نوشتن متن لنگر عمومی نظیر ” کلیک کنید” و یا “لینک ۱″ و غیره نه برای کاربران و نه برای موتورهای جستجو معنا ندارد، سعی کنید متن لنگر خود را عاقلانه و با در نظر گرفتن کاربران و موتورهای جستجو انتخاب کنید.

اهمیت CSS متن Anchor 

اجازه دهید که متن لنگر در صفحه وب هایلایت شده و به راحتی قابل شناسایی باشد. هرگز سعی نکنید CSS خود را به گونه ای بنویسید که متن لینک با محتوای صفحه وب ادغام شود در غیر اینصورت پیدا کردن آنها بر روی صفحه وب سخت شده و شانس کمتری برای کلیک شدن خواهند داشت. برای یک متن لنگر که به بهترین وجه با موضوع وب سایت انتخاب شده یک CSS مناسب بنویسید، تا به راحتی قابل یافتن و کلیک کردن باشند .

اجتناب از قرار دادن URL به عنوان متن لنگر

اگر چه نمی توان آن را به عنوان یک قاعده کلی در نظر گرفت ، اما بهتر است از نوشتن URL به عنوان متن لنگر خودداری کنید. آدرس های اینترنتی به طور کلی به علت فنی و پیچیده بودن برای کاربران بی معنی هستند. بهتر است از متن لنگری که برای  کاربران قابل درک تر بوده و برای کلیک کردن مورد استقبال آنها قرار میگیرد استفاده شود.

جزئیات و دستورالعمل هایی در مورد تگ لنگر، متن لنگر و اهمیت آن برای SEO مطرح شد. توجه کنید که مراقبت از چیز های کوچکی مانند متن لنگر به ما کمک میکند که در سئو موفق تر عمل کنیم .

ممکن است بین آنچه که یک کپی رایتر و متخصص سئو به عنوان متن لنگر برای لینک انتخاب میکنند اختلافاتی بوجود آید اما هر دو باید اهمیت رویکرد های دیگر را بشناسند و در تصمیم گیری برای انتخاب متن لینک که بین انسان و ربات ارتباط برقرار میکند همکاری کنند.

نکاتی در مورد تگ <a> برای طراحان وب

 • طراحان باید درک کنند که ربات ها نمی توانند متن جاسازی شده در تصاویر را بخوانند، بنابراین به عنوان یک طراح، نباید کلمات کلیدی مهم وب سایت خود را به صورت متنی در یک تصویر قرار دهید .
 • برای طراحی سرفصل های فانتزی، و یا برندسازی کمپانی خود به فونت های غیر استاندارد نیاز خواهید داشت در این شرایط میتوانید از فناوری sIFR یا (Scalable Inman Flash Replacement ) استفاده کنید .
 • خوشبختانه HTML5 به سرعت به تصویب خواهد رسید و فونت های بیشتری استاندارد میشوند.اما در حال حاضر برای عناوین و ویژگی های بصری دیگر از فونت های استاندارد ( نه تصویر ) استفاده کنید .

نکاتی در مورد تگ <a> برای متخصصان سئو :

 • همیشه از کلمات کلیدی مورد هدف در متن استفاده کنید، به عنوان مثال :

 

هرگز در متن خود از کلمات بی معنی مانند ” کلیک کنید ” استفاده نکنید.

 • در حالی که خاصیت title ، مورد توجه موتورهای جستجو قرار نمیگیرد و ایندکس نمیشود، اما هنوز هم توصیه میشود که از آن استفاده شود، به عنوان مثال:

 

 • اطمینان حاصل کنید که محتوای صفحه لینک شده، حاوی کلماتی باشد که شما به عنوان متن لنگر برای لینک به آن صفحه، از آنها استفاده میکنید.
 • اگر شما و کپی رایتر (در صورت وجود) در مورد متن لنگر لینک اختلاف نظر دارید ، با او مشورت کرده و اهمیت کلمات کلیدی کاربردی متن لنگر را برای او توضیح دهید.
 • به هیچ عنوان لینک سایتهای بی ارزش را در سایت خود قرار ندهید و یا از آنها لینک دریافت نکنید .
 • لینکهای Nofollowed از وب سایت های خارجی ممکن است لینکی را عبور ندهند، اما اگر دارای یک ترافیک هدفمند هستند مفید خواهند بود .

نکاتی در مورد تگ <a> برای برنامه نویسان :

 • اگر می خواهید رباتهای موتور جستجو صفحه ای که شما به آن لینک شده اید را ایندکس کنند ، لینکها را در کد جاوا اسکریپت، فلش و یا سایر زبان های برنامه نویسی قرار ندهید که کار موتور جستجو را سخت تر کند. ساده ترین و بهترین فرمت استفاده از href است.
 • همه لینک های خارجی به جز وب سایتهای مورد اعتماد و پر قدرت مانند wikipedia را nofollow کنید
 • اگر تصاویری حاوی کلمات کلیدی مهم مشاهده میکنید، با طراح صحبت کرده و از او بخواهید با کمک css آن را به یک متن خالص تبدیل کند.
 • لینک های داخلی صفحات وب سایت شما باید منسجم باشند .تا زمانی که URL های نسبی شما قابل پیگیری باشند ، نیازی نیست که نگران  URL های نسبی و مطلق خود باشید .

نکاتی در مورد تگ <a> برای کپی رایتر ها :

 • متن لنگر برای موتور های جستجو و خوانندگان مهم است.
 • شما باید بین خلاقیت و SEO تعادل برقرار کنید.
 • برای لینک کردن صفحات از اصطلاحات کلی مانند “کلیک کنید” استفاده نکنید
 • مهم ترین کلمات کلیدی لینک ها را در صورت امکان در آغاز متن لنگر قرار دهید
 • در کپی خود ، برای لینک ها از کلمات کلیدی یکسان استفاده نکنید.
 • یک متن لنگر را بیش از ۲ بار در هر ۱۰۰ کلمه تکرار نکنید، به جای آن از کلمه مترادف استفاده کنید.

ویژگی های یک تگ <a> بهینه شده

 • عنوان لنگر نقش بسیار مهمی در سئو خواهد داشت و توسط بسیاری از موتورهای جستجو دیده می شود. بنابراین باید از کلمات کلیدی مناسبی تشکیل شده باشد.
 • متن لنگر بخش مهم دیگری است که باید به دقت انتخاب شود چرا که این متن نه تنها در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرد بلکه به عنوان یک راهنما برای کاربران نیز عمل میکند . شما باید سعی کنید از بهترین کلمات کلیدی در متن خود استفاده کنید.
 • otherpage.htm لینک به صفحه وب دیگر است. این لینک می تواند مربوط به سایت های خارجی باشد. اما در اینجا باید مراقبت باشید که این صفحه وب وجود داشته باشد، در غیر این صورت یک لینک شکسته خواهد بود و تاثیر بدی بر روی بازدید کنندگان سایت و موتورهای جستجو می گذارد .

منبع: برگرفته از http://compiler.ir


برچسب ها: متا تگ، تگ anchor، تگ anchor و اهمیت آن در سئو، تگ anchor و seo، کارایی تگ anchor،

تاریخ : چهارشنبه 10 دی 1393 | 07:24 ب.ظ | نویسنده : اعظم یزدی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • تا نیوز